باتری لیتیوم یون

لیتیوم یون

باتری لیتیوم یونی یکی از انواع جنس باتری هستند که قابل شارژ بودن یکی از مزایای این مدل باتری ها است؛ این باتری یون های لیتیوم از الکترود منفی به الکترود مثبت در هنگام شارژ شدن مهاجرت می‌کنند. باتری ‌های لیتیوم یونی در مقایسه با لیتیوم فلزی مورد استفاده در باتری ‌های لیتیومی غیرقابل شارژ، از ترکیب لیتیوم به عنوان ماده الکترود استفاده می ‌کنند.

 

لودسل سوها

 

باتری ‌های لیتیوم یونی

معمولاً دارای چگالی انرژی بالا، اثر حافظه کم یا بدون اثر، و تخلیه کم در مقایسه با انواع جنس باتری ‌های دیگر هستند. ترکیب شیمیایی آنها به همراه کارایی و هزینه در کاربردهای مختلفی است.

 

به عنوان مثال،

 

لودسل زمیک

در الکترونیک دستی استفاده می ‌شوند که معمولاً بر پایه اکسید لیتیوم کبالت هستند که در صورت آسیب دیدن توسط باتری‌ های لیتیوم یون، چگالی انرژی دارد. باتری های لیتیوم یون بهترین عملکرد را از نظر وزنی با باتری های لیتیوم گوگردی که بالاترین نسبت را دارند، ارائه می دهند.

این باتری ها دارای وزن زیادی به نسبت سایر باتری هستند و حمل و نقل و استفاده از آنها تحت تاثیر قرار می گیرد. سطح تخلیه شارژ این باتری ها نیز بالا است. به همین دلیل از این باتری ها در گوشی هایی با رده متوسط استفاده می شود.

 

لودسل سل تک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه