تاریخچه لودسل

تاریخچه لودسل ها

تاریخچه لودسل :ترازو به عنوان بخشی از خانواده ابزار اندازه گیری، اساساً یک اهرم است. شکل کلاسیک آن تعادل بازوی مساوی است که از یک میله با دو تشت آویزان از هر انتها و یک تکیه گاه در مرکز میله تشکیل شده است که میله می تواند روی آن تعادل برقرار کند. مصریان باستان از این ترازوها برای اندازه گیری همه چیز از مردم گرفته تا طلا استفاده می کردند. شکل کلاسیک دیگر، حیاط فولادی است که توسط یونانیان (ارشمیدس) و رومی ها اختراع شد. برخلاف تعادل بازوی برابر، تکیه گاه آن درست خارج از مرکز قرار داشت.

 

لودسل زمیک

 

جسمی با وزن نامشخص از بازوی کوتاهتر آویزان می شد و وزنه ای شناخته شده به نام پویز یا ضد پویز به گونه ای به بازوی بلندتر متصل می شد که می توانست به جلو و عقب بلغزد. هنگامی که بار در جای خود قرار داشت، موقعیت پویز تا زمانی که بار متصل به بازوی کوتاه تر را متعادل می کرد، تنظیم می شد. وزن جسم ناشناخته با مقایسه موقعیت پویز با علائم روی بازوی بلندتر تعیین شد.

هنگامی که

لئوناردو داوینچی از موقعیت وزنه های تعادل مدرج بر روی یک اهرم مکانیکی برای تعادل و تعیین وزن های ناشناخته استفاده کرد، پیشرفت ها در فناوری مقیاس گام بزرگی به جلو برداشت. تنوع طرح‌های او از اهرم‌های متعددی استفاده می‌کرد که هر کدام دارای طول متفاوتی بودند و با یک وزن استاندارد متعادل بودند. قبل از اینکه لودسل های کرنش سنج هیدرولیک و الکترونیکی جایگزین اهرم های مکانیکی برای کاربردهای توزین صنعتی شوند، این ترازوهای اهرمی مکانیکی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گرفتند.

 

نمایشگر وزن تیندر

 

آنها برای وزن کردن همه چیز از قرص تا واگن راه آهن استفاده می شدند و این کار را با دقت و اطمینان انجام می دادند به شرطی که به درستی کالیبره و نگهداری شوند. آنها شامل استفاده از مکانیسم تعادل وزن یا تشخیص نیروی ایجاد شده توسط اهرم های مکانیکی بودند. اولین سنسورهای نیروی گیج پیش کرنش شامل طرح های هیدرولیکی و پنوماتیکی بود.

 

در سال ۱۸۴۳،

فیزیکدان بریتانیایی، چارلز وتستون، مدار پلی را ابداع کرد که می توانست مقاومت های الکتریکی را اندازه گیری کند. مدار پل وتستون برای اندازه گیری تغییرات مقاومتی که در کرنش سنج رخ می دهد ایده آل است. اگرچه اولین گیج کرنش سیم با مقاومت پیوندی در دهه ۱۹۴۰ ساخته شد، اما تا زمانی که الکترونیک مدرن به آن دست پیدا نکرد، فناوری جدید از نظر فنی و اقتصادی امکان پذیر شد. با این حال، از آن زمان، کرنش سنج ها هم به عنوان اجزای مقیاس مکانیکی و هم در لودسل های مستقل تکثیر شده اند. امروزه، به جز آزمایشگاه‌های خاصی که هنوز از ترازوی مکانیکی دقیق استفاده می‌شود، لودسل‌های استرین گیج بر صنعت توزین مسلط هستند. لودسل های پنوماتیکی گاهی اوقات در مواردی که ایمنی و بهداشت ذاتی مورد نظر است استفاده می شود و لودسل های هیدرولیک در مکان های دور در نظر گرفته می شوند، زیرا به منبع تغذیه نیاز ندارند. لودسل های استرین گیج دقتی از ۰.۰۳% تا ۰.۲۵% در مقیاس کامل ارائه می دهند و تقریباً برای تمام کاربردهای صنعتی مناسب هستند.

 

لودسل سل تک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه