ترازو صنعتی چیست؟

ترازو در صنعت

 

ترازو صنعتی چیست؟  از اهمیت بالایی برخوردار است و عرضه‌کنندگان کالا و خدمات علاوه بر توجه به کیفیت مواد و کالای تولیدی به صحیح بودن وزن مواد نیز اهمیت زیادی‌‌ می‌دهند و از آنجایی که توزین در محیط‌‌‌های صنعتی با دشواری همراه است، استفاده از ترازوی صنعتی یکی از الزامات کارگاه‌‌‌ها و کارخانجات می‌باشد.

 

نمایشگر وزن تیندر

 

ترازوی صنعتی

از ابزارهای مهم توزین در صنایع است که به صورت متداول به منظور بسته‌بندی یا توزین در کارگاه‌‌‌های صنعتی به کار‌‌ می‌رود و استحکام و عملکرد مناسب و طول عمر بالا را با هم ترکیب‌‌ می‌نماید. ترازو‌‌‌های صنعتی معمولاً از یک بدنه، صفحه کیبورد با کلیدهای محدود، سینی توزین و نمایشگر ساخته می‌شوند و شامل ترازوی کارگاهی و ترازوی آزمایشگاهی می‌شوند که ترازوهای آزمایشگاهی از دقت بالاتری و قدرت تحمل وزن پایین تری برخوردار هستند. طراحی ساده، نگهداری آسان و نیز سهولت در استفاده از ویژگی‌‌‌هایی است که موجب محبوبیت این ترازوها در صنایع مختلف شده است.

 

نمایشگر وزن ویستا

 

ترازو‌‌‌های

صنعتی معمولاً درکارگاه‌ها و کارخانجات مختلف مانند کارخانه‌های تولید مواد خوراکی، شیمیایی و برای بسته‌بندی یا کنترل‌های کیفی به کار می‌روند. این محیط‌ها به دلیل ویژگی‌های خاص خود، نیازمند نظافت و شستشوی منظم و دائمی هستند و شستشوی دائمی نیز محیط را مرطوب می‌کند. از طرفی، بسیاری از همین مواد خوراکی یا شیمیایی دارای رطوبت هستند و در محیط گرم و بخارآلود تولید می‌شوند. از این ‌رو ترازوهای صنعتی لازم است مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت، شرایط نامساعد و تغیرات محیطی‌‌ داشته باشند. به همین منظور سازندگان، این نوع محصولات را عمدتاً با بدنه فولادی و یا استیل ضد زنگ تولید‌‌‌ می‌نمایند تا در برابر رطوبت و زنگ‌زدگی، گرد و غبار و آلودگی‌ها مقاوم و پایدار باشند.

 

 

نمایشگر وزن پارس مگا

 

از ویژگی‌‌‌های موثر این ترازوهای صنعتی، دارا بودن قابلیت شمارش قطعات است که موجب سرعت بخشیدن به کار و سهولت در امر بسته بندی‌‌ می‌گردد و بدین ترتیب امکان خطا در شمارش را توسط نیروی انسانی کاهش‌‌‌ می‌دهد و به همین دلیل، این ترازو به ترازوی قطعه شمار نیز شهرت یافته است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه