خازن تانتالیم و کاربرد آن

کاربرد آن

خازن تانتالیم و کاربرد آن:  خازن تانتالیم از انواع خازن الکترولیتی است و شامل یک فلز تانتالیوم است که به عنوان یک آند عمل می‌کند و توسط یک الکترولیت مایع یا جامد به عنوان کاتد محصور شده است. از آنجایی که دی اکسید منگنز (MnO2) ویژگی های خود ترمیمی طولانی مدت ارائه می‌دهد، به عنوان کاتد در این خازن ها استفاده می‌شود.

 

لودسل سل تک

 

خازن ‌های تانتالیوم را

با توجه به ساختار آند متفاوتشان می‌توان به خازن ‌های تانتالیوم فویلی و خازن‌ های تانتالیوم متخلخل با پودر تانتالیوم تقسیم کرد. همچنین خازن ‌های تانتالیوم متخلخل با پودر تانتالیوم را می‌‌توان به خازن ‌های تانتالیوم با الکترولیت جامد و خازن‌ های تانتالیوم با الکترولیت غیر جامد تقسیم کرد.

 

نمایشگر وزن تیندر

 

در میان انواع خازن تانتالیم، تقاضای بازار برای خازن های الکترولیتی تانتالیوم جامد مانند نوع CA و نوع CA42 بیشتر است.

خواص دی الکتریک اکسید تانتالیوم بسیار بهتر از اکسید آلومینیوم است، چراکه جریان های نشتی کمتر و پایداری خازنی بهتری را ایجاد می‌کند. این مسئله سبب می‌شود این خازن ها برای استفاده در کاربردهای انسداد، دور زدن، جداسازی، فیلتر کردن و زمان بندی مناسب باشد. همچنین از خازن تانتالیم به طور گسترده در صنایع ارتباطات، هوافضا و نظامی، کابل های زیردریایی، دستگاه های الکترونیکی پیشرفته، لوازم خانگی، تلویزیون ها و بسیاری از جنبه های دیگر استفاده می‌شود.

 

نمایشگر وزن ویستا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه