خازن پلی استر و کاربرد آن

کاربرد آن

 

لودسل کلی

خازن پلی استر و کاربرد آن : خازن های پلی استر به عنوان خازن دی الکتریک نیز شناخته می‌شوند. مزیت خازن های پلی استر این است که ارزان هستند و ماندگاری نامحدودی دارند. خازن پلی استر از یک پلاستیک نازک به عنوان ماده دی الکتریک استفاده می‌کند که طرف دیگر خازن فلزی قرار می‌گیرد. ولتاژ کلی این خازن ها از 50 ولت تا 2 کیلو ولت متغیر می‌باشد.

انواع خازن پلی استر در تنوعی از اشکال و سبک های مختلف موجود است. همچنین الکترودهای خازن های پلی استر ممکن است از آلومینیوم یا روی متالیزه شده باشد که در یک یا هر دو طرف لایه پلاستیکی اعمال می‌شوند.

 

لودسل سوها

 

خازن های پلی استر از نظر فیزیکی از خازن های سرامیکی بزرگتر هستند و البته پلاریزه نیستند، بنابراین می‌توان از آنها در کاربردهای ولتاژ متناوب استفاده کرد و پارامترهای الکتریکی بسیار پایدارتری ایجاد نمود.

این خازن ها به عنوان خازن های ایمنی و در تداخل الکترومغناطیسی استفاده می‌شوند. خازن های پلی استر در برق قدرت کاربرد دارند. همچنین می‌توان از این خازن ها برای محافظت از دستگاه ها در برابر افزایش ناگهانی ولتاژ استفاده کرد. برای بهبود ضریب توان دستگاه نیز از خازن های فیلم استفاده می‌شود.

 

لودسل زمیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه