دقت لودسل

دقت لودسل یعنی چه و چگونه تعیین می‌شود؟

دقت لودسل یعنی قدرت تفكیك آن نسبت به ظرفیت كل و نیز حد خطای مجموع آن هست
عوامل دخیل در دقت و كیفیت لودسل نوع آلیاژ هسته و ساختار strain gauge می‌باشد . موسسه) oiml واقع در سوئیس ) قدرت تفكیك و خطای مجموع لودسل و رفتار لودسل تحت رطوبت و درجه حرارت را بر اساس استانداردهای خاص مورد ارزیابی قرار می‌دهد كلاس دقت لودسل را تعیین می‌كند.
كلاس دقت توصیه‌شده برای لودسل‌های مورداستفاده برای توزین تجارتی تعیین‌شده است.

 

نمایشگر وزن تیندر

 

لودسل Load Cell ها کاربرد فراوان و روزافزونی در صنعت دارند، از اندازه‌‌گیری نیرو در كارخانجات مختلف و نیز اندازه‌گیری كشش كابل‌‌ها و نخ گرفته تا سنجش وزن به طریقه دیجیتال در ترازوهای الكترونیكی. امروزه انواع مختلف لودسل با ظرفیت‌های متفاوت در ساخت ترازوها و باسكول‌های الكترونیكی به كار می‌رود.

 

نحوه محاسبه وزن

همان‌طور که گفته شد strain gauge ها سنسورهای مقاومتی حساس به کشش هستند در مدار لودسل strain gauge به‌صورت پل وتستون استفاده می‌شود در حالت عادی که فشاری به سنسور اعمال نمی‌شود تمام strain gauge ها بدون کشش هستند و توازن پل وتستون برقرار است و ولتاژ خروجی صفر است درصورتی‌که فشاری به لودسل اعمال شود این توازن به هم می‌خورد و در خروجی تغییرات ولتاژ بسیار اندکی (در حد میلی ولت) را خواهیم داشت که این تغییرات را باید با استفاده از مدار تقویت‌کننده به مقدار بالاتری رساند پس‌ازآن با استفاده از نسبت‌ها و فرمول‌های خاص این تغییرات ولتاژ به وزن تبدیل نمود.

 

لودسل hbm

 

لودسل چیست؟

لودسل یك نوع حسگر (Sensor) الكترونیكی برای اندازه‌گیری وزن و نیرو است كه در انواع كششی، خمشی، فشاری و پیچشی ساخته‌شده است.

 

موارد كاربرد لودسل چیست ؟

لودسل برای اندازه‌‌گیری نیرو در كارخانجات مختلف و نیز اندازه‌گیری كشش كابل‌‌ها و كشش نخ در كارخانجات نساجی و سایر صنایع استفاده می‌شود
اندازه‌گیری وزن به طریقه دیجیتال در ترازوهای الكترونیكی نیز نیازمند لودسل می‌باشد. امروزه انواع مختلف لودسل با ظرفیت‌های متفاوت در ساخت ترازوها و باسكول‌های الكترونیكی كاربرد فراوان دارد. سیستم‌های اتوماتیك بر اساس اندازه‌گیری وزن مواد در كارخانجات مواد غذایی – كارخانجات آسفالت – پلانت‌های مواد شیمیایی همه از لودسل استفاده می‌نمایند…..

 

لودسل کلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه