راهنمای انتخاب سنسور فشار

تعریف

 

راهنمای انتخاب سنسور فشار :در مکانیک سیالات، فشار عبارت است از نیروی عادی اعمال شونده بر روی یک سطح.

از نظر ریاضی، میزان فشار (P) در یک نقطه به صورت زیر مشخص می‌شود:

 

لودسل زمیک

 

تعریف فشار

یکای SI (سیستم استاندارد بین‌المللی واحدها) برای فشار، پاسکال (Pa) است که اسمی است که برای یک نیوتون بر مترمربع (N/m2) انتخاب شده است.
بر اساس قانون پاسکال، یک تغییر در فشار در هر نقطه در یک سیال محصور، در حالت سکون، به شکل کاهش نیافته به تمام نقاط در سیال منتقل می‌شود.

واحدهای متریک مورد استفاده برای اندازه گیری فشار، نیوتن بر متر مربع(N/m²) و معمولاً کیلو پاسکال (kPa) می باشند.به عنوان مثال، فشار اتمسفر در سطح دریا 101.3 کیلو پاسکال است. واحدهای انگلیسی برای اندازه گیری فشار، psi و psf هستند.

فشار یکی از پر کاربردترین کمیت های مورد استفاده در صنایع مختلف می باشد. طیف گسترده ای از انواع سنسور فشار با ویژگی های متنوع موجود می باشد که هر کدام متناسب با کاربردی خاص و شرایط محیطی متنوع طراحی شده اند.

 

لودسل سل تک

 

سنسور فشار (ترانسمیتر فشار) چیست ؟

سنسور فشار یا ( ترانسمیتر فشار) یک تجهیز اندازه گیری فشار است که پارامتر مکانیکی فشار را به یک سیگنال خروجی الکتریکی تبدیل می کند.
راهنمایی جهت انتخاب سنسور فشار متناسب با نوع کاربرد و شرایط محیطی همواره یکی از اساسی ترین نیاز های صنعتگران و ماشین سازان می باشد. در بسیاری از موارد نیازی به صرف هزینه زیاد برای تهیه سنسور فشار نمی باشد ولی در برخی از کاربرد های خاص و حساس انتخاب اشتباه سنسور و عدم توجه به مشخصات فنی آن می تواند منجر به صدمات و خسارات جبران ناپذیر گردد

 

نمایشگر وزن تیندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه