فیوزها چه انواعی دارند؟

فیوز کارتریج(Cartridge Fuses):

فیوزها چه انواعی دارند؟ این فیوزها شامل یک لوله بزرگ به شکل استوانه تحت فشار است که دارای سیم فلزی درون آن است. فیوزهای کارتریج در اندازه‌ها و رتبه‌های جریان مختلفی در دسترس هستند و برای حفاظت از مدارهای الکتریکی استفاده می‌شوند.

 

لودسل سوها

 

فیوزهای حساس به جریان (Current-Limiting Fuses):

این فیوزها برای محدود کردن جریان در شرایط خطا و حفاظت از مدارها در برابر جریان کوتاه و جریان‌های بیش از حد استفاده می‌شوند. آنها قادر به جلوگیری از ایجاد آتش‌سوزی و خرابی ناشی از جریان بیش از حد می‌باشند.

فیوزهای سطحی (Surface Mount Fuses):

این فیوزها به عنوان یک نوع فیوز SMD (Surface Mount Device) طراحی شده‌اند و بر روی سطح مدار چاپی قرار می‌گیرند. آنها برای حفاظت از مدارها در برابر جریان کوتاه و جریان‌های بیش از حد استفاده می‌شوند.

فیوزهای تلفنی (Telecom Fuses):

این فیوزها به طور خاص برای حفاظت از تجهیزات ارتباطاتی مانند تجهیزات تلفنی و مودم‌ها طراحی شده‌اند. آنها قادر به حفاظت از دستگاه‌ها در برابر شورت‌ها و جریان‌های بیش از حد می‌باشند.

 

لودسل زمیک

فیوزهای الکترونیکی (Electronic Fuses):

این فیوزها برای محافظت از مدارهای الکترونیکی استفاده می‌شوند. آنها معمولاً درون تجهیزات الکترونیکی جای می‌گیرند و در صورت بروز شورت یا جریان بیش از حد، جریان را قطع می‌کنند.

فیوزهای خودبازیابی (Resettable Fuses):

این فیوزها به طور معمول از مواد ساماندهی شونده پلیمری تشکیل شده‌اند که در صورت بروز جریان کوتاه، مقاومت آنها افزایش می‌یابد و جریان را قطع می‌کند. بعد از برطرف شدن علت جریان کوتاه، فیوز به طور خودکار به حالت عادی بازمی‌گردد.

فیوزهای حساس به دما (Thermal Fuses):

این فیوزها، همچون نام آنها نشان می‌دهد، به دما حساس هستند. آنها در صورت افزایش دما به فراتر از حد مجاز، جریان را قطع می‌کنند. این فیوزها به طور خاص در تجهیزاتی که نیاز به حفاظت در برابر برق‌رسانایی بیش از حد وجود دارد، استفاده می‌شوند.

فیوزهای سریع (Fast-Acting Fuses):

این فیوزها در صورت بروز جریان کوتاه یا جریان بیش از حد، بسیار سریعاً جریان را قطع می‌کنند. آنها برای حفاظت از تجهیزات حساسی مانند الکترونیک و سیستم‌های کنترلی استفاده می‌شوند.

 

لودسل سل تک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه