فیوز خودرو

فیوز

فیوز خودرو : در جعبه فیوز یک ماشین مدرن، یک دسته کامل از فیوزهای برقی چند رنگ و جعبه های پلاستیکی بزرگتر به نام رله پیدا خواهید کرد. فیوزها بر روی تمام مدارهای الکتریکی مختلف خودروی شما تعبیه شده است تا در برابر موج های برق محافظت کنند. اگر جریان بیش از حد از مدار عبور کند، فیوز منفجر می‌شود و در نتیجه مدار را قطع کرده و جریان الکتریسیته را متوقف می‌نماید. همچنین از اجزای بیشتر در مدار محافظت می‌کند.

 

لودسل سوها

 

رله ها

کلیدهای راه دور هستند که یک مدار الکتریکی را باز یا بسته می‌کنند. به عنوان مثال، برای کلید چراغ جلو که چراغ های جلوی شما را روشن و خاموش می‌کند، فقط کمی برق نیاز است. هنگامی که کلید را روشن می‌کنید، به جای اینکه برق را مستقیماً از طریق سوئیچ به چراغ های جلو بفرستید، سوئیچ یک رله را فعال می‌کند و انرژی زیادی را به چراغ های جلو می‌فرستد.

 

لودسل زمیک

 

فیوز فشار قوی

فیوزهای ولتاژ بالا که با نشان (HV) معروف هستند از انواع فیوز پرکاربرد هستند؛ در سیستم های قدرت برای محافظت از ترانسفورماتور قدرت، ترانسفورماتورهای توزیع و ترانسفورماتور ابزار و غیره استفاده می‌شود که در آن قطع کننده های مدار ممکن است قادر به محافظت از سیستم نباشند.

انواع فیوز ولتاژ بالا برای بیش از 1500 ولت و حداکثر 13 کیلو ولت رتبه بندی می شوند. عنصر فیوز ولتاژ بالا به طور کلی از مس، نقره یا قلع ساخته شده است. در صورت خروج فیوزهای HV (ولتاژ بالا) ممکن است محفظه فیوز با اسید بوریک پر شود.

 

لودسل سل تک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه