فیوز فشار قوی

فشار قوی

فیوز فشار قوی : فیوزهای ولتاژ بالا که با نشان (HV) معروف هستند از انواع فیوز پرکاربرد هستند؛ در سیستم های قدرت برای محافظت از ترانسفورماتور قدرت، ترانسفورماتورهای توزیع و ترانسفورماتور ابزار و غیره استفاده می‌شود که در آن قطع کننده های مدار ممکن است قادر به محافظت از سیستم نباشند.

 

نمایشگر وزن کاموس

 

انواع فیوز ولتاژ بالا برای بیش از 1500 ولت و حداکثر 13 کیلو ولت رتبه بندی می شوند. عنصر فیوز ولتاژ بالا به طور کلی از مس، نقره یا قلع ساخته شده است. در صورت خروج فیوزهای HV (ولتاژ بالا) ممکن است محفظه فیوز با اسید بوریک پر شود.

 

فیوز dc و کاربردهای آن

مورد بعدی در معرفی انواع فیوز، فیوز DC است که هنگامی که جریان بیش از حد از آن عبور می‌کند مدار را باز یا قطع می‌کند. تنها مشکل فیوز DC این است که قوس تولید شده توسط جریان مستقیم به سختی خاموش می‌شود؛ زیرا جریان صفر در مدار جریان ندارد. برای کاهش قوس فیوز DC، الکترودها با فاصله بیشتری از هم قرار می‌گیرند که در نتیجه اندازه فیوز در مقایسه با فیوز AC افزایش می‌یابد.

 

لودسل hbm

 

 

در سیستم DC، زمانی که سیم فلزی به دلیل گرمای تولید شده توسط جریان بیش از حد ذوب می‌شود، قوس تولید می‌شود و خاموش کردن این قوس به دلیل مقدار ثابت DC بسیار دشوار است. بنابراین برای به حداقل رساندن قوس، فیوز DC کمی بزرگتر از فیوز AC است که باعث افزایش فاصله بین الکترودها برای کاهش قوس در فیوز می‌شود

 

 

لودسل کلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه