لودسل سوها چیست؟

لودسل سوها

لودسل سوها چیست؟ سنسوری است که معمولا در صنعت اتوماسیون برای تبدیل وزن یا نیروی وارد شده به آن به سیگنال الکتریکی استفاده می شود. سپس می توان از این سیگنال برای کنترل فرآیندهای مختلف خودکار یا نمایش وزن یا نیروی اعمال شده استفاده کرد. هنگامی که نیرویی به لودسل وارد می شود، باعث تغییر شکل بدنه فلزی می شود که به نوبه خود باعث تغییر مقاومت کرنش سنج می شود. این تغییر سپس به یک سیگنال ولتاژ تبدیل می شود که می تواند توسط مدارهای الکترونیکی دیگر تقویت و پردازش شود. لودسل ها معمولا در کاربردهایی مانند اندازه گیری نیرو، اندازه گیری وزن، توزین صنعتی و کنترل فرآیند استفاده می شوند.

 

نمایشگر وزن تیندر

 

 

موارد كاربرد لودسل چیست ؟

برای اندازه‌‌گیری نیرو در كارخانجات مختلف و نیز اندازه‌گیری كشش كابل‌‌ها و كشش نخ در كارخانجات نساجی و سایر صنایع استفاده می‌شود. اندازه‌گیری وزن بطریقه دیجیتال در ترازوهای الكترونیكی نیز نیازمند لودسل می‌باشد. امروزه انواع مختلف لودسل با ظرفیت‌های متفاوت در ساخت ترازوها و باسكول‌های الكترونیكی كاربرد فراوان دارد. سیستم‌های اتوماتیك بر اساس اندازه‌گیری وزن مواد در كارخانجات مواد غذایی – كارخانجات آسفالت – پلانت‌های مواد شیمیایی همه از لودسل استفاده می‌نمایند.

 

لودسل سل تک

 

 

ساختار لودسل چگونه است ؟

 

شامل یك هسته فلزی (از آلیاژ خاص) و تعدادی strain gauge مجموعه ای از مقاومت های الکتریکی می‌باشد كه در اثر اعمال نیرو مانند تمام مواد تغییر شكل می‌یابد اما پس از برداشتن نیرو به حالت اولیه خود برمی‌گردد . میزان برگشت‌پذیری این ماده تعیین كننده كیفیت و دقت و دیرپایی لودسل است.

 

 

لودسل hbm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه