لودسل های پنوماتیکی

لودسل پنوماتیکی:

لودسل های پنوماتیکی مشابه نمونه های هیدرولیکی خود عمل می کنند زیرا فشار سیال را به اندازه گیری بار تبدیل می کنند. با این حال سیال تحت فشار در یک لودسل پنوماتیک نوعی گاز و اغلب هوا است.
نیرویی که باید اندازه گیری شود به یک سکوی بارگذاری در یک طرف دیافراگم اعمال می شود و یک تنظیم کننده تامین فشار، گاز تحت فشار را به محفظه ای در طرف مقابل دیافراگم وارد می کند تا نیرو را متعادل کند. یک نازل متصل به یک فشار سنج به مقداری از گاز تحت فشار اجازه می دهد تا از محفظه خارج شود. فشار گازی که از این نازل عبور می کند اندازه گیری می شود. این فشار متناسب با نیروی اعمال شده است.

 

لودسل hbm

 

اجزای لود سل پنوماتیکی:

سکوی بارگیری برای اعمال نیرو
یک محفظه فولادی پر از گاز یا هوا تحت فشار
یک دیافراگم الاستیک متصل به سکوی بارگیری که محفظه را آب بندی می کند
یک تنظیم کننده تامین هوا
نازل (دریچه تخلیه)
فشار سنج

 

ویژگی ها، مزایا و معایب:

لود سل‌ های پنوماتیکی مانند نمونه‌ های هیدرولیکی خود در برابر انفجار مقاوم هستند و عموماً در کاربرد هایی با نگرانی‌ های ایمنی استفاده می‌شوند. تغییرات دما برلودسل پنوماتیکی تاثیر گذار است. در نهایت این نوع لودسل به بارهای کوچک حساس است. این آنها را برای سیستم ‌هایی که به دقت real-time با سبک‌ترین بارها نیاز دارند، مانند توزیع مایعات IV کاربرد دارند.

 

لودسل کلی

 

لودسل های بار خازنی:

لودسل های خازنی بر اساس توانایی یک ماده یا سیستم برای ذخیره بار کار می کنند. آنها از دو صفحه موازی با فاصله بین آنها تشکیل شده اند. جریان الکتریکی به صفحات می رسد تا زمانی که یک بار پایدار روی هر یک تشکیل شود: یکی با بار مثبت و دیگری منفی. هنگامی که یک بار به یکی از صفحات اعمال می شود، شکاف باریک می شود و باعث ایجاد بار (یا ظرفیت) ذخیره شده بین صفحات می شود. این شارژ خروجی لودسل را ایجاد می کند که سپس تبدیل به اندازه گیری بار می شود

 

لودسل سوها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه