معرفی 4 مدل فیوز بسیار کاربردی

الف) فیوز گچی (Ceramic Fuse):

معرفی 4 مدل فیوز بسیار کاربردی:  فیوز گچی یک نوع فیوز است که برای حفاظت از مدارها در برابر جریان‌های بالا و افزایش دما استفاده می‌شود. این فیوزها دارای بدنه سرامیکی هستند که حاوی یک سیم فلزی (مانند نیکروم) است. هنگامی که جریان بیش از حد مجاز از فیوز عبور می‌کند، سیم فلزی درون فیوز به علت افزایش دما، میله سرامیکی را می‌شکند و جریان قطع می‌شود. فیوزهای گچی در مدارهای قدرت برق با ولتاژ پایین و متوسط ​​مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

نمایشگر وزن کاموس

 

ب) فیوز شیشه‌ای (Glass Fuse):

فیوزهای شیشه‌ای دارای بدنه شیشه‌ای هستند که درون آنها یک سیم فلزی (معمولاً نیکروم) قرار دارد. طراحی شیشه‌ای این فیوزها باعث می‌شود بتوان وضعیت سیم فلزی را به راحتی بررسی کرد. هنگامی که جریان بیش از حد مجاز از فیوز عبور می‌کند، سیم فلزی به علت افزایش دما قطع می‌شود و فیوز باید تعویض شود. فیوزهای شیشه‌ای عموماً در مدارهای الکترونیکی و سیستم‌های کوچک با ولتاژ پایین استفاده می‌شوند.

 

ج) ترموفیوز (Thermal Fuse):

ترموفیوز یا فیوز حرارتی یک نوع فیوز است که برای حفاظت از دستگاه‌ها در برابر افزایش دما استفاده می‌شود. این فیوزها دارای یک عنصر حساس به دما هستند که زمانی که دما به حد مجاز بالا می‌رسد، ترموفیوز را قطع می‌کند و جریان را قطع می‌کند. ترموفیوزها برای استفاده در دستگاه‌های خانگی مانند یخچال، ماشین لباسشویی و سشوارها استفاده می‌شوند.

 

لودسل hbm

 

د) پیکو فیوز (Pico Fuse):

پیکو فیوزها نوعی فیوز الکترونیکی هستند که در مدارهای الکترونیکی بسیار کوچک و حساس استفاده می‌شوند. آنها دارای اندازه فیزیکی بسیار کوچک و جریان‌های کمتر (معمولاً تا 3 آمپر) هستند. پیکو فیوزها برای حفاظت از قطعاتالف) فیوز گچی (Ceramic Fuse):
فیوز گچی یک نوع فیوز است که برای حفاظت از مدارها در برابر جریان‌های بالا و افزایش دما استفاده می‌شود. این فیوزها دارای بدنه سرامیکی هستند که حاوی یک سیم فلزی (مانند نیکروم) است. هنگامی که جریان بیش از حد مجاز از فیوز عبور می‌کند، سیم فلزی درون فیوز به علت افزایش دما، میله سرامیکی را می‌شکند و جریان قطع می‌شود. فیوزهای گچی در مدارهای قدرت برق با ولتاژ پایین و متوسط ​​مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

لودسل کلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه