ملاک انتخاب سنسور مناسب

سازگاری شیمیایی

ملاک انتخاب سنسور مناسب :سنسورهای فشار گاهی در محیط‌های خورنده نصب می‌شوند. در محیطی خورنده، ممکن است آلاینده‌هایی گازی همچون آمونیاک، اسیدهای سولفوریک و هیدروکلریک وجود داشته باشد. مواد شیمیایی خورنده معمولا از طریق نشت لوله‌کشی، دود و بخار، به تجهیزات حمله می‌کنند. قطعات الکترونیکی و سیم‌کشی‌ها ممکن است خورده شوند و به خرابی تجهیز و از دست رفتن اطلاعات خروجی منجر شود.
از پوشش خروجی و دیگر قطعات الکترونیکی باید در برابر مواد شیمیایی محافظت شود. سازگاری شیمیایی درست برای سنسور حیاتی است.

 

لودسل hbm

 

لرزش

در کاربردهای صنعتی سنگین و پیچیده معمولا لرزش شدیدی وجود دارد. یک ترانسدیوسر فشار تحت لرزش شدید، بدون حفاظت مناسب، ممکن است کاملا خراب شده و از بین برود. حفاظت در برابر لرزش معمولا شامل ایمن ساختن قطعات الکترونیکی سنسور با یک اپوکسی برای جلوگیری از تخریب فیزیکی می‌شود. این کار اضافه تنها زمانی انجام می‌شود که مورد نیاز باشد چون سرویس کردن سنسور را برای کارخانه سخت می‌کند.

 

محیط های پر خطر

محیط های خطرناک (Hazardous Areas) به مناطقی گفته می شود که به دلیل وجود ترکیبات هوا، گازها و غبارهای قابل اشتعال، امکان وقوع انفجار در آن ها وجود دارد.
اگر قرار است سنسور فشار شما در جایی خطرناک نصب شود، اطمینان حاصل کنید که تاییدیه‌های لازم و درست (IECE و ATEX و غیره) را داشته باشد و علائم با کاربرد منطبق باشد تا از موقعیت‌های خطرناک پرهیز شود.

 

لودسل کلی

 

سیگنال خروجی

سیگنال خروجی سنسور فشاری که انتخاب می کنید باید با اندازه گیری یا لوپ کنترل شما همخوانی داشته باشد.

 

ترکیب بندی و نصب

آخرین معیار مهم، انتخاب ترکیب بندی حسگر و چگونگی نصب شدن آن به نقطه مورد نظر می باشد.

اکثر حسگرها به منظور نصب آسان بر روی لوله، مخزن و غیره به صورت رزوه ای طراحی می شوند. همچنین برخی از سنسور ها با کانکشن فلنج به منظور اتصال به فرآیند ساخته می شوند.

نصب سنسورهای فشار فلاش دیافراگمی نیز محاسن خاص خود را دارد. در این ترکیب بندی دیافراگم حسگر هم سطح (تراز) با دیواره ی لوله است که باعث جلوگیری از مشکلات مربوط به گرفتگی ناشی از انباشتگی مواد در محیط های بدون فلو (جریان) می گردد. این حسگر ها برای مایعات حاوی عناصر جامد، به خصوص در صنایع غذایی، بسیار کاربردی می باشند.

 

لودسل سوها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه