نحوه عملکرد لودسل

نحوه عملکرد لودسل ها

نحوه عملکرد لودسل :طرح‌های لودسل بر اساس نوع سیگنال خروجی تولید شده (پنوماتیک، هیدرولیک، الکتریکی) یا بر اساس نحوه تشخیص وزن (تراکم، کشش یا برش) طبقه‌بندی می‌شوند. تغییر فشار مایع پرکننده داخلی لودسل های پنوماتیکی نیز بر اساس اصل تعادل نیرو عمل می کنند. این دستگاه ها از چندین محفظه دمپر برای ارائه دقت بالاتر نسبت به دستگاه های هیدرولیک استفاده می کنند. لودسل های استرین گیج بار وارد شده بر روی آنها را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کنند. خود گیج ها به یک تیر یا عضو ساختاری متصل می شوند که با اعمال وزن تغییر شکل می دهد.

 

لودسل کلی

 

انواع لودسل

لودسل ها کشش، فشرده سازی یا برش را اندازه گیری می کنند. سلول‌های بار فشاری، نیروی فشار دادن به یکدیگر را در امتداد یک محور اندازه‌گیری می‌کنند. لودسل های کششی نیروی کششی را در امتداد یک محور اندازه می گیرند. لودسل های برشی جابجایی یک عنصر سازه ای را برای تعیین نیرو اندازه گیری می کنند. انواع سلول های برشی برای سنسورهای بار می تواند تیر برشی، تیر خمشی یا تیر خمشی تک نقطه ای باشد. متداول ترین فناوری های حسگر پیزوالکتریک و کرنش سنج هستند.

 

لودسل زمیک

 

لودسل

نوع خاصی از مبدل یا حسگر است که نیرو را به خروجی الکتریکی قابل اندازه گیری تبدیل می کند. دستگاه لودسل معمولی شما از چهار کرنش سنج در پیکربندی پل ویت استون تشکیل شده است. در مقیاس صنعتی این تبدیل شامل تبدیل بار به سیگنال الکتریکی آنالوگ است. در حالی که انواع مختلفی از لودسل وجود دارد، لودسل کرنش گیج طراحی کلاسیک است. در این نوع لودسل، تبدیل با تغییر شکل فیزیکی کرنش‌گیج‌ها انجام می‌شود که به تیر لودسل متصل می‌شوند و به یک پیکربندی پل ویت استون متصل می‌شوند.

 

 

لودسل سل تک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه