چگونه سنسور فشار مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه انتخاب کنیم؟

 

چگونه سنسور فشار مناسب انتخاب کنیم؟ وقتی مشخص کردید که کدام یک از سنسورهای فشار مطلق، نسبی یا تفاضلی احتیاج دارید و همچنین تکنولوژی حسگر فشار خود را نیز انتخاب کردید، آنگاه مدل مناسب را با توجه به ملاک های زیر انتخاب کنید.

 

نمایشگر وزن بولتر

 

محدوده اندازه گیری (رنج فشار کاری)

اول از همه مهم است که سنسوری انتخاب کنیم که محدوده اندازه گیری آن، با دامنه فشاری که می خواهید اندازه بگیرید همخوانی داشته باشد. برای این مهم متغیرهای فشار در شرایط نرمال و شرایط احتمالی را نیز در نظر بگیرید.

 

دما

دمای عملیات نیز مهم است. اکثر سنسورها دامنه عملیاتی بین ۲۵- تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد دارند. دمای به شدت بالا یا پایین، گرم یا سرد، معمولا همراه با محیط‌هایی کثیف و پر گرد و غبار است. مواد و متریال‌های الکترونیکی استفاده شده در اجزا، تحت تاثیر دما قرار می‌گیرند. در معرض دمای به شدت بالا یا پایین بودن در زمانی طولانی که ورای مشخصات دمای عملیاتی ترانسمیتر فشار تعیین شده باشد و در جاهایی که سنسور درجه‌بندی حفاظت IP یا NEMA مناسب را ندارد، امید به زندگی سنسور شما را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. به محدودیت‌های دمای عملیاتی و نیازمندی‌های IP و NEMA نیز توجه کنید.

 

نمایشگر وزن تیکا

 

چگالی ویژه

دانستن چگالی ویژه (چگالی فرآورده‌ای که باید اندازه‌گیری شود) برای کالیبراسیون صحیح سنسور و کالیبراسیون خروجی برای سیستم کنترل شما بسیار مهم است. چگالی ویژه‌ی مایعات و گازها با تغییر دما، ممکن است تغییر کند. در مورد تمام تغییرات ممکن آگاه باشید تا سنسور شما به شکل صحیح کالیبره شود.

 

فشار بارومتریک

در سنسورهای فشار با یک مرجع سیلد گیج و در بازه‌های کم‌فشار (کمتر از ۱۰۰ PSI)، مراقب تغییرات فشار بارومتریک محیط باشید. این ممکن است باعث افستی ورای دقت و درستی تعیین‌شده‌ی سنسور شود. در فشارهای بزرگ‌تر از ۱۰۰ PSI، افست اسمی (جزئی) است و عامل چندان مهمی نیست.

 

نمایشگر وزن کاموس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه