کدام تکنولوژی سنسور فشار را باید انتخاب کنیم؟

کدام را باید انتخاب کنیم؟

کدام تکنولوژی سنسور فشار را باید انتخاب کنیم؟ هنگامی که نوع فشاری که باید اندازه گیری کنید را مشخص کردید می توان روی تکنولوژی حسگر تمرکز کرد.

 

نمایشگر وزن ویستا

 

سنسور فشار پیزومقاومتی

در حسگر فشار پیزومقاومتی (Piezoresistive pressure sensor)، فشار باعث اعمال نیرویی بر روی عنصر حسگر شده و منجر به تغییر در مقاومت آن می شود. سنسورهای فشار پیزومقاومتی حساسیت بالایی دارند، مستحکم هستند و همچنین مقاومت حرارتی بالایی دارند. اما سیگنال خروجی آنها ضعیف است.

 

سنسور فشار پیزوالکتریکی

در حسگر فشار پیزو الکتریکی (Piezoelectric pressure sensor)، فشار باعث اعمال نیرو بر عنصر حسگری که از مواد پیزو الکتریک ساخته شده می گردد و از این رو منجر به ایجاد ولتاژ در این عنصر می گردد. این سنسور ها می توانند دامنه ی بسیار گسترده ای از سنجش و نیز مقاومت حرارتی بسیار خوبی داشته باشند. با این حال سیگنال خروجی آنها ضعیف است و در مقایسه با سنسورهای پیزو مقاومتی از دقت و درستی کمتری برخوردار هستند.

 

نمایشگر وزن پارس مگا

 

 

سنسور فشار خازنی

در حسگر فشار خازنی (Capacitive pressure sensor)، دیافراگم یکی از صفحات خازن است. دیافراگم تحت فشار تغیر حالت می دهد و ظرفیت الکتریکی خازن را تغییر می دهد. این سنسورها سطح دقت و حساسیت بالایی ارائه می دهند و می توانند فشارهای پایین را در محدوده mbar اندازه گیری کنند. با این حال این سنسورها هنگام قرار گرفتن در معرض لرزش خوب کار نمی کنند به دلیل اینکه لرزش، اندازه گیری و سنجش آنها را متزلزل و ناپایدار می کند.

 

 

نمایشگر وزن سوها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی

بستن
مقایسه